Gymnaster intog Citadellet

Den 28-30 juni kan man prova på gymnastik vid Lagunen under ledning av Cityidrott och ledare från GF Idrott. Anpassat för såväl nybörjare som den mer vane gymnastikutövaren
Emilia i full färd på airtracken med ledare Jimmy. Foto: Privat

I lördags var det åter dax för GF Idrotts avslutning på Citadellet. Efter en molnig morgon tittade solen lagom fram till det var dags för defilering och GF Idrotts gymnaster (och i vissa fall får vi nog säga utövare) intog Citadellet.

Det var nämligen allt från föräldrar och barn på 2,5 år upp till vuxengymnastiken som visade upp allt från volter till ljushopp och X-hopp med mera.
– Vi vill tacka alla våra medlemmar för en helt fantastisk vår och ser fram emot höstens termin som startar vecka 34 igen. Anmälan till våra medlemmar öppnar 1 juli. För nya medlemmar öppnar anmälan 5 augusti, låter Marie Johannesson, i GF Idrott Gymnastik Landskrona meddela.

Gymnasterna tågar in på Citadellet. För mer info om GF Idrott gå in på: www.gfidrottgymnastik.se
Till arkivet