Det var många som hoppades att kvällens support till Magnus Uggla, som uppträder på Citadellet, skulle vara skönsjungande Madeleine Liljestam från Asmundtorp men så blir inte fallet.
– Det hade varit jätteroligt men jag jobbar i kväll, säger Madeleine till Landskrona Direkt.
Det var för drygt ett halvår sedan Madeleine Liljestam deltog i programmet The Voice där hon coachades av Magnus Uggla. Därefter har hon haft mer eller mindre fullt upp med sin musik. Men med Magnus har hon aldrig stått på scenen.
– Det hade varit fantastiskt kul. Magnus Uggla är lika med party för mig. Träffar ni honom så hälsa så gott.
– Någon support på scenen blir det inte för Uggla. Det som nämns på reklambladen gäller Landskronatrubaduren Emil Bogdanow som kommer att spela i serveringstältet, hälsar Göran Andersson på Landskrona Slott Citadellet vilka står för arrangemanget.














































