Annons

Klart med ny anfallare i BoIS

För en vecka sedan kom den 30-årige anfallaren Darko Lukanovic till BoIS för att visa upp sig och på tisdagen skrev ha på ett korttidskontrakt med klubben. Därmed består A-truppen av 18 spelare vilket varit klubbens mål.

Darko Lukanovic är en spelartyp som BoIS saknat enligt klubbens sportchef Patrik Johansson.
– Darko har lite andra kvaliteter som forward än de vi har sedan tidigare i laget. Han är mer en targetspelare och är på det viset ett bra komplement till vad vi har i truppen. Att vi sedan har möjlighet att ta in honom i truppen har också att göra med Alexander Tkacz skadefrånvaro, säger han på klubbens hemsida.

Annons
 

Kontraktet gäller i första hand fram till sommaren.

Annons
Annonser


Vi stödjer Direkten genom att vara med i Företagsguiden:

Annonser