Annons

Årets spelare blev dubbelt Brandt

Det blev dubbelt Brandt när Stefan Wittenström från tävlingskommittén presenterade Årets spelare på herr- respektive damsidan presenterades vid BGK Linjens årsmöte. Tvillingarna Anders Brandt och Elisabeth Brandt har båda svarat för fina prestationer på tävlingar under fjolåret och tilldelades utmärkelserna i samband med klubbens årsmöte.

Ytterligare ett antal ungdomar premierades med stipendium från klubbens ungdomsfond där mottot är spel, flit och kamratskap. Camilla Forslund, ungdomsansvarig i klubben, berömde ungdomarna för ett fint uppträdande och goda träningsinsatser. Följande ungdomar fick motta stipendium: Sebastian Andersson, Anders Brandt, Elisabeth Brandt, Fabian Danielsson, Tuva Danielsson, Oliver Börjesson, Annie Joed, Oliver Jönsson, Simon Kirkegaard, Carolina Larsson, Madelene Larsson, Cajsa Stina Persson, Jesper Persson, Magdalena Persson, Tobias Persson, Simon Ryderdal, Arian Sogojeva och Albin Stolt.

Annons
Annons
Annonser


Vi stödjer Direkten genom att vara med i Företagsguiden:

Annonser