Annons

Joel bäst i klubben med klubba

BGK Linjens individuella klubbmästerskap har avgjorts på klubbens anläggning i Badhusparken, det tävlades i sammanlagt elva klasser och klubbmästare alla kategorier blev Joel Andersson som belönades med ytterligare en inteckning i Tycho Brahes Vandringspris.
Segrare i de olika klasserna: herrveteraner – Kent Kirkegaard, damveteraner – Ylva Lundstedt, oldboys – Lars Brandt, oldgirls – Camilla Forslund-Brandt, damjuniorer – Magdalena Persson, pojkar A – Simon Ryderdal, pojkar B – Andres Brandt, flickor B – Elisabeth Brandt, pojkar C – Oliver Jönsson, flickor C – Moa Mellblom, herrjuniorer – Joel Andersson och slutligen mixed – Andreas Feuk/Camilla Forslund Brandt. Klubbens veckotävlingsfinal har också avgjorts och här segrade Björn Andersson före Andreas Feuk och Anders Brandt.

Annons
Annons
Annonser


Vi stödjer Direkten genom att vara med i Företagsguiden:

Annonser